Szukasz Gruntowego wymiennika ciepła w Katowicach?

Firma GLOBAL-TECH z siedzibą w Dąbrowie Górniczej jest obecna na rynku od 2003 r. i od samego początku skupia swą działalność na projektowaniu, produkcji oraz montażu gruntowych wymienników ciepła, stanowiących odnawialne źródło ciepła OZE. Nowoczesny GWC wyróżnia się wysoką wydajnością i sprawnością mierzoną w COP. W przypadku pomp ciepła ilość mocy COP wynosi około 5.0. Jeśli natomiast zastosujemy technologię GWC, wartość COP wzrośnie do 20. Gruntowe wymienniki ciepła to skuteczny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania.

Naszą ofertę kierujemy do osób prywatnych, przedsiębiorców, zarządców obiektów użyteczności publicznej i wszystkich tych, którym zależy na redukcji wydatków za energię, poprawie jakości życia, zapewnieniu sobie oraz swoim bliskim komfortu cieplnego niezależnie od pory roku. GWC to innowacyjny system wentylacji oferujący znacznie więcej, niż tylko przepływ świeżego powietrza w upalne dni. Zimą, odpowiednio dobrany gruntowy wymiennik ciepła skutecznie zabezpieczy wszelkie urządzenia wentylacyjne, wchodzące w skład systemu, przed napływem powietrza o temperaturach minusowych. W ten sposób wyeliminowane zostanie ryzyko zamarzania nagrzewnic wodnych, czy też oszraniania wymiennika w centrali.

Sprzedaż i montaż w całej Polsce

Odwiedź naszą placówkę

42-520 Dąbrowa Górnicza

Ul. Armii krajowej 1C

lub skontaktuj się z nami pod numerem telefonu

032 264 86 86

696 065 201

NAPISZ DO NAS

Co wyróżnia GWC GEOSTRONG na tle innych gruntowych wymienników ciepła?

Charakterystyczną cechą gruntowego wymiennika ciepła GEOSTRONG, której nie ma żadna inna technologia tego rodzaju, jest bezpośrednia wymiana cieplna poprzez dyfuzję z podłożem. Rozwiązanie to daje możliwość dodatkowego odzysku ciepła za pośrednictwem betonowej ścianki konstrukcji wymiennika. Ogromną zaletą produktu GEOSTRONG jest także odwilżanie powietrza w okresie letnim poprzez wytrącanie wilgoci do gruntu. Natomiast podczas srogiej zimy, kiedy zbyt suche, mroźne powietrze daje się we znaki (zwłaszcza alergikom), płytowy wymiennik GEOSTRONG dowilża powietrze od gruntu, zwiększając komfort oddychania w całym obiekcie. System ten daje możliwość regulacji poziomu wilgotności poprzez montaż linii zraszających zainstalowanych w podłożu GWC.

Geostrong

Zalety

 • Antybakteryjny, antywirusowy , antygrzybiczny.
 • Wytrzymałości na nacisk z góry - do 460 t / m².
 • Prosty montaż i wykonanie, że dedykowany jest do samodzielnego montażu przez każdego inwestora bez "specjalistów od GWC".
 • Bezprzeponowy, który pracuje w układzie TICHELMANN'A.
 • Najlepsza wymiana termodynamiczna.
 • Możliwość pracy (24 godz/dobę), 100% wymiana cieplna z gruntem.
 • Dogrzewanie powietrza zimą i dostarczanie chłodu latem.
 • Dowilżanie powietrza zimą, odwilżanie powietrza latem.
 • Najniższa cena od podobnych bezprzeponowych rozwiązań GWC.
 • Gwarancja 10 lat.

Patent na GWC

Gruntowe wymienniki ciepła, umożliwiające odzysk ciepła lub chłodu z ziemi, nie jest zupełnym novum na rynku. Już w 1877 r. Cesarski Urząd Patentowy w Niemczech nadał patent „metodzie chłodzenia i podgrzewania powietrza z pomocą ciepła gruntu". Współcześnie, m.in. w związku z dużym wzrostem cen energii, montaż GWC stał się po prostu wysoce opłacalny. Z jakimi wydatkami należy się liczyć decydując się na gruntowy wymiennik ciepła w swoim domu lub miejscu pracy? Jest to koszt zakupu i montażu instalacji. A co z kosztami eksploatacyjnymi? Ograniczają się one do energii elektrycznej koniecznej do pracy wentylatora. Raz na kwartał wskazana jest również wymiana filtra na czerpni powietrza. Warto podkreślić, że wydajność grzewcza i chłodnicza GWC jest zdecydowanie wyższa w porównaniu do współczynników wydajności np. pomp ciepła.

Gruntowe wymienniki ciepła – zastosowanie

Wybierając odpowiedni system GWC należy wziąć pod uwagę poniższe kryteria:

 • strumień powietrza przepływający przez GWC
 • rodzaj gruntu przeznaczonego pod budowę GWC
 • poziom wód gruntowych w rejonie montażu GWC
 • wielkość dostępnego terenu
 • występowanie cieków wodnych
 • statyczne uwarunkowania obciążeniowe działające na system
 • strefa klimatyczna w miejscu montażu
 • głębokość ułożenia GWC
 • aspekty ekonomiczne

Gruntowy wymiennik ciepła to ogrom korzyści dla inwestora. Prawidłowo skompletowana i zamontowana instalacja, zgodnie z DTR producenta, będzie działała bezawaryjnie zarówno w okresie zimowym, jak i latem. Przykładowo, jeśli przy temperaturze zewnętrznej -18oC powietrze płynące na centralę ma minimum 0oC, to temperatura powietrza nawiewanego do pomieszczeń w domu ma od +15oC do +18oC (bez GWC powietrze nawiewane w opisanym przykładzie pozostałoby na poziomie około 0oC, co przyczyniłoby się do dużych strat w ogrzewaniu). Latem natomiast powietrze o temperaturze +32oC zostanie schłodzone do temperatury +16oC, zapewniając tym samym przyjemny chłód wewnątrz budynku.

Gruntowe wymienniki ciepła – zastosowanie

Jak działa gruntowy wymiennik ciepła?

Aktualne trendy światowe kładą nacisk na stosowanie odnawialnych źródeł energii. Nic więc dziwnego, że technologia GWC cieszy się tak dużym zainteresowaniem inwestorów. Przekłada się nie tylko na komfort użytkowania różnego rodzaju obiektów mieszkalnych i biurowych, ale również na oszczędności ekonomiczne. A jak działa gruntowy wymiennik ciepła?

Przy pomocy GWC odzyskuje się ciepło lub chłód z gruntu. Strumień powietrza płynie pod ziemią poprzez system kanałów wentylacyjnych, w których następuje wymiana termodynamiczna powietrza z gruntem. Zimą chłodny strumień powietrza atmosferycznego płynąc pod ziemią na głębokości około 2 m napotyka grunt o temperaturze pozwalającej podgrzać to powietrze i takie dostarczyć do centrali wentylacyjnej (rekuperatora). Latem natomiast gorący strumień powietrza z zewnątrz ochładza się pod ziemią zapewniając użytkownikom budynku korzystny mikroklimat.

Korzyści z zastosowania GWC wyraźnie odczujemy zwłaszcza zimą i latem, kiedy występuje znaczna różnica pomiędzy temperaturą powietrza, a temperaturą gruntu.

Czynniki mające wpływ na wymianę cieplną:

 • rodzaj materiału, z jakiego wykonano GWC oraz jego grubość (szczególnie istotna kwestia w przypadku gruntowych wymienników rurowych)
 • wilgotność gruntu
 • głębokość posadowienia wymiennika gruntowego
 • wielkość strumienia powietrza
 • rodzaj gruntu
 • to, czy wymiennik znajduje się w obrysie fundamentów czy też jest zlokalizowany na zewnątrz (instalacja umieszczona w obrysie fundamentów zwiększa wydajność gruntowego wymiennika ciepła)

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku gruntowego wymiennika modułowego (bezprzeponowego) wymiana cieplna jest zdecydowanie efektywniejsza, ponieważ dochodzi do zjawiska dyfuzji z gruntem.

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG

GWC GEOSTRONG to flagowy produkt naszej firmy, od lat cieszący się uznaniem inwestorów. Jego budowa została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym. Może być wykorzystywany do obróbki powietrza wentylacyjnego od najmniejszych do bardzo dużych wielkości dla danego obiektu. W przypadku wydajności powyżej 10 000 m3/godz konieczne jest łączenie poszczególnych modułów w większy system. Nierzadko konieczne okazuje się zastosowanie kilku wymienników oraz specjalnych kanałów transportowych o wymaganym przekroju.

Każdy gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG wyprodukowany jest w całości z PE lub z PP. Wykonanie takiego wymiennika polega na termoformowaniu modułów o wymiarach 210 cm długości i 120 cm szerokości. Na moduł składa się osiem kanałów. Są to połówki rur o średnicy wewnętrznej 11,5 cm. Każda połówka rury posiada przetłoczenia spiralne oraz tzw. karby. Celem przetłoczeń jest uzyskanie zjawiska zawirowania powietrza wokół osi przepływu, czyli wymuszenie zejścia powietrza w głąb podłoża, gdzie dochodzi do wymiany cieplnej. Karby natomiast mają za zadanie zakłócać laminarny (warstwowy) przepływ powietrza. W rezultacie powstaje turbulentny przepływ powietrza skutkujący bardzo efektywną wymianą cieplną. Zjawisko to następuje dzięki temu, że cała objętość powietrza przepływającego przez GWC GEOSTRONG ma bezpośredni kontakt z gruntem. Powietrze z wymiennika gruntowego przechodzi do kolektora zbiorczego. Stąd rurociągami transportowane jest do miejsca docelowego.

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG

Idealny wymiennik ciepła do domu jednorodzinnego w Katowicach

GEOSTRONG to jeden z najchętniej wybieranych gruntowych wymienników ciepła do domów jednorodzinnych. Jeśli szukasz niezawodnego systemu GWC, postaw na sprawdzony produkt GLOBAL- TECH wyróżniający się ogromną wytrzymałością, wydajnością oraz skutecznością działania. Zastosowanie GWC znacznie obniża zużycia energii potrzebnej do ogrzewania lub wentylowania pomieszczeń w domu.

Pod płytą fundamentową

W fundamentach

Na zewnątrz domu

Nawet przy zimowych temperaturach oscylujących w granicach -17o C do -20o C, powietrze na wyjściu z wymiennika gruntowego będzie miało temperaturę dodatnią. Nasze pomiary wykazały, że latem, gdy temperatury od +32oC do + 35oC utrzymują się przez kilka dni, powietrze na wyjściu z wymiennika osiąga temperaturę od 14oC do maksymalnie 17oC. Dodatkowo wytrącana wilgoć w postaci skropliny odprowadzana jest do podłoża GWC. Zimą, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, powietrze przepływające do wnętrza domu jest dowilżane bezpośrednio z gruntu. Cały proces odbywa się w sposób naturalny, poprawiając komfort użytkowania pomieszczeń. Szczegóły produktu GEOSTRONG dla domów jednorodzinnych znaleźć można na stronie: www.gruntowe-wymienniki.pl/images/katalog-geostrong-domy-jednorodzinne.pdf

.

Realizacje Gruntowych wymienników ciepła w Katowicach

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG